Чи потрібно в ОМС архіваріусу подавати декларацію за 2019 рік?

13 березня 2020
278
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно в ОМС архіваріусу подавати декларацію за 2019 рік?

Відповідь

Посадові особи місцевого самоврядування особи зобов’язані:

  • щорічно до 1 квітня заповнювати на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), за минулий рік (ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі ― Закон № 1700);
  • якщо припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування — подавати декларацію, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (ч. 2 ст. 45 Закону № 1700);
  • якщо припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 — наступного року після припинення діяльності подають декларацію за минулий рік (абз. 2 ч. 2 Закону № 1700).

Штрафи 2022

Архіваріус належить до службовців апарату (секретаріату) органів місцевого самоврядування (дод. 55 до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268). На нього не поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (ч. 2 ст. 2 Закону № 2493).

Тому працівник, що працює архіваріусом, не повинен подавати декларацію.