Присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування

5209

Запитання

Спеціалісту І категорії фінансового управління міської ради 03.09.2014 присвоєно 13-й ранг посадової особи місцевого самоврядування. 26.02.2016 йому оголошено догану, яку 01.03.2016 знято. Коли має бути присвоєний черговий 12-й ранг посадової особи місцевого самоврядування?

Інша ситуація: 01.09.2014 особу призначено на посаду головного спеціаліста управління економіки міської ради з присвоєнням 13-го рангу посадової особи місцевого самоврядування. 20.11.2015 працівнику оголошено догану (догану достроково не знято). Коли має бути присвоєний черговий 12-й ранг посадової особи місцевого самоврядування?

Начальнику відділу міської ради 20.11.2014 присвоєно черговий 10-й ранг посадової особи місцевого самоврядування. 25.11.2014 оголошено догану (яку достроково не знято). Коли має бути присвоєний черговий 9-й ранг посадової особи місцевого самоврядування? 

Відповідь

Рішення про присвоєння чергового рангу в цьому випадку приймає міський голова за поданням безпосереднього керівника посадової особи місцевого самоврядування (ч. 4 ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ІІІ; далі — Закон № 2493)

Черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування присвоюється за умови, якщо посадова особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш як 2 роки (ч. 7 ст. 15 Закону № 2493).

Однак, черговий ранг не може бути присвоєний посадовій особі, до якої протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період перебування під слідством. Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися як захід дисциплінарного впливу (Методичні рекомендації щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», затверджені наказом Головдержслужби від 28.03.2005 № 72).

Також, на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом № 2493 (ч. 3 ст. 7 Закону № 2493). Тому якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення (ч. 1 ст. 151 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Нагадаємо, що строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку (ч. 2 ст. 241-1 КЗпП).

В означених ситуаціях черговий ранг може бути присвоєно через два роки успішної роботи, за умови, що протягом останнього року до посадової особи місцевого самоврядування не застосовувались дисциплінарні стягнення (не оголошувалась догана).

Тому черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно:

  • в першому випадку — не раніше 27.02.2017;
  • в другому — не раніше 21.11.2016;
  • в третьому — не раніше 20.11.2016.

Дострокове зняття дисциплінарного стягнення означає, що надалі до посадової особи можуть застосовуватись заходи заохочення. А от при розгляді питання щодо присвоєння чергового рангу це не має значення, оскільки однією з основних вимог є сам факт не застосування дисциплінарного стягнення протягом останнього року.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення