Обов'язковий простій після внесення змін до КЗпП 02.04.2020

9 квітня 2020
2413
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зобов'язаний роботодавець оголосити простій після запровадження змін до КЗпП від 02.04.2020, зокрема в частині оплати простою 2/3 від посадового окладу чи тарифної ставки, якщо до цього часу працівники оформили відпустки на час карантину?

Відповідь

Ні, роботодавець не зобов'язаний відкликати працівників з відпусток та оголошувати для них простій.

⇛ Антикризова робота з персоналом в умовах карантину ⇚

Означені зміни уточнюють розмір оплати простою, оголошеного роботодавцем на час карантину. Законотровці скоріше за все вирішили закріпити в КЗпП умови простою на час карантину, оскільки в не всі роботодавці розуміють, як оплачувати простій на підприємстві на час карантину:

  • якщо простій не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, — з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (ч. 1 ст. 113 КЗпП);
  • коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують — у розмірі середнього заробітку (ч. 3 ст. 113 КЗпП).