Дата звільнення у зв’язку зі скороченням під час карантину

14 квітня 2020
797
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Якщо працівник ознайомлений з повідомлення про звільнення за п. 1 ст. 40 першого квітня 2020 р., датою звільнення буде перше чи друге червня 2020 р.?

Відповідь

Відповідно до ч. 1 ст. 49-2 КЗпП Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

⇛ Як оптимізувати штат в умовах карантину ⇚

Правила обчислення строків у законодавстві про працю визначає стаття 241-1 КЗпП. Частина третя цієї статті регламентує:

Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.

Отже, якщо працівника попередили про звільнення 1 квітня, то двомісячний строк попередження спливає 1 червня. Тож працівника можна звільнити 1 червня або пізніше. Головна умова — попередження про вивільнення має бути не пізніше ніж за два місяці.