Максимальна кількість працівників, які одночасно можуть піти у відпустку без збереження заробітної плати під час карантину

17 квітня 2020
1971
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Скільком працівникам підприємства можна одночасно надати відпустку без збереження заробітної плати під час карантину?

Відповідь

Нагадуємо, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» змінив і статтю 26 Закону про відпустки, і статтю 84 КЗпП:

у разі встановлення КМУ карантину, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною 2 ст. 26 Закону про відпустки,  і може бути більше 15 календарних днів на рік.

Отже, відпустку без збереження зарплати за згодою сторін можна оформити на весь час карантину.

➤➤ Наказ про продовження відпустки без збереження зарплати за згодою сторін на час карантину через коронавірус

Також згідно зі статтею 25 Закону про відпустки є випадки, коли роботодавець зобов’язаний надати працівнику за його бажанням відпустку «за власний рахунок». Зокрема, таку відпустку надають матері для догляду за дитиною до 14 років на період оголошення карантину.

 ➤➤ Наказ про продовження відпустки без збереження зарплати на період карантину в школі

В обох випадках відпустку надають за бажанням працівника та лише на підставі його особистої заяви.

Законодавством про працю не обмежує кількості працівників, яким роботодавець може одночасно надати відпустку без збереження зарплати, передбачену статтею 26 Закону про відпустки.

Роботодавець враховує потреби підприємства та самостійно приймає рішення про надання чи відмову у такій відпустці.