Переведення на строковий трудовий договір педпрацівника, якщо право на пенсію за віком настане наприкінці травня 2020 року

27 квітня 2020
2642
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Коли попереджати педагога про переведення на контракт, якщо пенсію за віком він отримуватиме з кінця травня 2020 року?

Відповідь

Новий Закон «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463) визначає, що педпрацівників державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачують пенсію за віком, слід перевести із безстрокових трудових договорів на строкові. Це вимога пункту 2 частини 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 463

⇛ Алгоритм переведення педпрацівників-пенсіонерів на строкові договори ⇚

Увага!

У Законі №463 йдеться не про контракт, а про строковий трудовий договір.

До 1 липня 2020 року директор ЗЗСО має:

У вашій ситуації вважаємо, що роботодавець має до 30.04.2020 повідомити працівника, що якщо йому призначать пенсію за віком, відповідно до Закону № 463 з 01.07.2020 він матиме право працювати лише за строковим трудовим договором. Тому до закінчення двомісячного строку попередження просимо повідомити:

  • чи призначили вам пенсію за віком;
  • чи згодні ви продовжувати працювати за строковим трудовим договором з 01.07.2020.