Засідання комісії із соціального страхування в умовах карантину

6 травня 2020
1770
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як провести засідання комісії із соціального страхування, якщо 3 члена комісії на час карантину перебувають у відпустках без збереження заробітної плати?

Відповідь

Як оплачувати лікарняніСКАЧАТИ шпаргалку

Комісія з соціального страхування має працювати за планом та проводити засідання  щонайменше двічі на місяць (п. 4.1 Постанови ФСС «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 19.07.2018 № 13, далі-Положення № 13).

Як створити комісію із соціального страхування та організувати її роботу

Підприємство має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10-ти днів із дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Члени Комісії беруть участь у засіданнях особисто без права передання повноважень іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13) та виконують обов’язки на громадських засадах (абз. 5 п. 1.3 Положення № 13).

Комісія правомочна приймати рішення за наявності на засіданні більше половини її членів, представника кожної сторони.


В умовах дії обмежувальних заходів під час карантину (дистанційної роботи, режиму неповного робочого часу) комісії може проводити засідання дистанційно за допомогою сервісів Google Meet, Zoom та Skype.

1. Якщо у зв’язку з відпустками без збереження зарплати працівників в Комісії не буде кворуму, внесіть зміни до складу комісії — замініть членів комісії, які у відпустках, працівниками, які фактично виконують свої обов’язки хоча б на умовах неповного робочого часу. Забезпечте рівну кількість членів комісії від сторони працівників та від сторони роботодавця. Якщо йдеться про сторону від працівників, доведеться дистанційно чи шляхом опитування провести загальні збори, рішення оформити протоколом. Якщо йдеться про сторону від роботодавця, це простіше. Своє рішення він оформить наказом (абз. 7 п. 1.3 Положення № 13).

2. Роботодавець може домовитися з членами комісії, які у відпустках, перервати на день засідання комісії відпустки й оплатити цей робочий день, а з наступного дня оформити відпустки знову. У такому разі вносити зміни до складу комісії не доведеться.

Де і як реєструвати протоколи комісії із соціального страхування

3. Роботодавець може попросити членів комісії, які у відпустках, провести засідання комісії. У нормальних умовах так робити неправильно. Проте малоймовірно, що на це зверне увагу під час перевірки Фонд соцстраху і притягне до адміністративної відповідальності роботодавця, який так вчинив в умовах форс-мажору через карантин. Тому що члени комісії виконують свої функції на громадських засадах.

Тож остаточне рішення має прийняти роботодавець.

Ірина Житкова

керівник групи експертів MCFR Кадри