Фото в особовому листку з обліку кадрів

13 травня 2020
3110
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково має бути фото працівника в особовому листку з обліку кадрів?

Відповідь


Фото в особовому листку з обліку кадрів обов’язкове, якщо це передбачають Правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства (ПВТР).

Перелік документів особової справи визначає пункт 12 глави 2 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5. Серед них — особовий листок із обліку кадрів. Це обов’язковий документ особової справи. Проте законодавство не унормовує типової форми особового листка. Відтак підприємство не оштрафують, якщо в особовому листку не буде фото працівників.

⇛ Як сформувати особову справу для нового працівника ⇚

Експерти MCFR Кадри в рекомендованій формі особового листка з обліку кадрів передбачили місце для фотокартки. На великому підприємстві так зручно й керівнику підприємства, і кадровикам, щоби в особовій справі було фото працівника.

Тож доцільно прописати у ПВТР, що нові працівники до початку роботи зобов’язані надати до кадрової служби одну фотокартку — для особової картки П-2, та додаткові фотокартки, якщо потрібно оформити особову справу та особову картку для картотеки військового обліку.