Відпустка без збереження зарплати для догляду за дитиною на час карантину після відкриття садочків

29 травня 2020
396
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна продовжити або оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною на час карантину, якщо дитячі садки відкрили?

Відповідь

Так, можна.

Роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження зарплати на прохання матері або іншої особи, зазначеної у частині 3 статті 18 Закону про відпустки, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Відпустка без збереження зарплати для догляду за дитиною на час карантину після відкриття садочківНаказ про продовження відпустки без збереження зарплати працівникам із дітьми на час карантину

КМУ продовжив карантин на території України до 22.06.2020 (п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392 ; далі — Постанова № 392).

Кабмін дозволив у регіонах, де здійснюють послаблення протиепідемічних заходів, з 25.05.2020 відвідувати заклади дошкільної освіти (п. 4 постанови № 392). Підстава для послаблення протиепідемічних заходів — рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — Комісія), яке приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів і переглядають не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні (абз. 6 п. 4 Постанови № 392).

Послаблення протиепідемічних заходів не припиняє дію карантину. Тож працівник, що має дитину віком до 14 років, має право на відпустку без збереження заробітної плати до закінчення карантину, наразі до 22.06.2020. При цьому не має значення, чи дозволила Комісія відвідувати заклад освіти.