Скорочення під час карантину

2 червня 2020
3177
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи діє під час карантину заборона на звільнення працівника за скороченням згідно з Постановою КМУ від 25.03.2020 № 256?

Відповідь

КМУ рекомендував підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності не звільняти працівників, які працюють вдома чи перебувають у відпустках без збереження зарплати на час карантину, за скороченням, за систематичне невиконання обов’язків та за прогули (постанова КМУ «Деякі питання забезпечення трудових прав державних службовців, працівників державних органів, підприємств, установ та організацій на час встановлення карантину у звʼязку із загостренням ситуації, повʼязаної з поширенням випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 25.03.2020 № 256).

☝ Скорочуємо без наслідків: 5 найчастіших запитань кадровиків

Однак, прямої заборони на звільнення під час карантину з підстав визначених чинним законодавством немає, в т.ч. й у зв’язку зі скороченням чисельності або штату.

Таким чином, звільнення шляхом скорочення під час карантину буде законним тільки, якщо роботодавець дотримає чіткого алгоритму проведення процедури скорочення.

Оскільки прийняття рішення про скорочення чисельності або штату супроводжується зміною штатного розпису та пов’язане і вивільненням працівників, врахуйте терміни попередження працівників про скорочення, не пізніше ніж за два місяці (ст. 49-2 КЗпП). При цьому прямою вимогою є персональне повідомлення працівників.

Отже, враховуючи аргументовану потребу скорочення чисельності або штату, підприємство може провести звільнення таких працівників за пунктом 1 частини 1 статті 40 КЗпП під час карантину.