Відпустка за власний рахунок для догляду за дитиною віком до 14 років після закінчення навчального року, але продовження карантину

23 червня 2020
1270
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна продовжувати чи надавати відпустку без збереження зарплати відповідно до статті 25 Закону про відпустки, якщо навчальний рік закінчився, а карантин продовжили до 31 липня?

Відповідь

Так, продовжувати.

Роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження зарплати на прохання матері або іншої особи, зазначеної у частині 3 статті 18 Закону про відпустки, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі – Закон про відпустки).

Способи організації роботи працівників із дітьми під час карантину

Жодних обмежень у законі для того, щоб оформити відпустку після завершення навчального року в загальноосвітніх школах або коли дозволили роботу дитячих садків, немає. Єдина умова — офіційне оголошення карантину на відповідній території.

КМУ продовжив карантин на всій території України до 31.07.2020 (п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392, в редакції Постанови КМУ від 17.06.2020 № 500; далі — Постанова № 392).

Отже, мають право оформити або подовжити відпустку по догляду за дитиною віком до 14-ти років на час карантину такі категорії працівників:

  • мати або батько дитини;
  • баба, дід;
  • інші родичі, які фактично доглядають за дитиною;
  • особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
  • один з прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Підстави для наказу на відпустку без збереження зарплати працівникам із дітьми на час карантину (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки):

  • заява працівника;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • реквізити розпорядчого акту КМУ про встановлення карантину – Постанова КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392 (в редакції Постанови КМУ від 17.06.2020 № 500).