Оплата лікарняного, отриманого працівником під час щорічної відпустки

21 липня 2020
1106
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як оплачувати листок непрацездатності, якщо працівник захворів під час щорічної відпустки?

Відповідь


Відповідно до статті 78 КЗпП дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, до щорічних відпусток не включаються.

У ситуації, коли працівник захворів під час щорічної відпустки і має відповідний листок непрацездатності, роботодавець повинен перенести на інший період або продовжити таку відпустку.

Яку відпустку можна продовжити чи перенести

Рішення про продовження або перенесення відпустки приймається за згодою між працівником та роботодавцем. Працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про своє рішення продовжити або перенести відпустку на бажаний термін.

Далі на підставі заяви працівника та листка непрацездатності роботодавець видає наказ про продовження або перенесення відпустки. Відпустку продовжують або переносять на кількість календарних днів хвороби, що припали на період відпустки.

У разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомога надається у порядку та розмірах, установлених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (абз. 5 ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» скеровує».

За інформацією Управління Держпраці у Тернопольській області