Оформлення обсервації працівника

23 липня 2020
1829
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як оформити відсутність працівника на роботі в період його обсервації?

Відповідь


Якщо обсервація не пов’язана із закордонним відрядженням працівника, жодних наказів видавати не потрібно. В перший робочий день після обсервації працівник має надати роботодавцю листок непрацездатності.

Припустімо, працівник у відпустціперебував за кордоном. Перетин кордону України особою, яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 є підставою для обсервації(п. 7 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392; далі — Постанова № 392).

Перебування осіб в обсерваторах, крім харчування, є безкоштовним (п. 7 Порядку проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, затвердженого Постановою № 392).

На період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я працівникам видають листок непрацездатності, який оплачують у розмірах і порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання (ч. 6 ст. 31 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).

Отже, якщо працівник повідомив, що перебуває на обсервації, алгоримт такий:

  • не готуйте жодних додаткових наказів;
  • у табелі обліку використання робочого часу (далі — табель) дні відсутності працівника на роботі позначайте позначкою «НЗ» (відсутність з нез’ясованих причин);
  • після того, як працівник надасть листок непрацездатності, зробіть скорегований табель. Дні відсутності позначте у табелі буквеним кодом «ТН», або цифровим — 26 (оплачувана тимчасова непрацездатність). 
    Оплатіть листок непрацездатності.
Ексклюзивно для Вас ➤ Норма робочого часу на 2021 рік