Правомірність відпустки за ненормований робочий день працівникам-дистанційникам

10 вересня 2020
455
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи надавати відпустку за ненормований робочий день працівникам, які працюють дистанційно?

Відповідь

Надавати, якщо колективний договір передбачає надання щорічної додаткової відпустки.

Нагадаємо, що при дистанційній (надомній) роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених статтями 50 і 51 КЗпП.

Норми робочого часу на 2021 рік

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 10 ст. 60 КЗпП).

Якщо працівнику (програмісту, редактору, кадровику, бухгалтеру тощо) колективним договором чи письмовим трудовим договором передбачена щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці (зокрема, за ненормований робочий день) — підстави не надавати таку відпустку тим, хто працює дистанційно (вдома), відсутні.