Відповідальність за затримку в розробленні посадової інструкції

17 вересня 2020
1258
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи оштрафують за те, що посадову інструкцію розробили лише через півроку після прийняття працівника?

Відповідь


Посадові (робочі) інструкції — обов’язкові документи, що мають бути на кожному підприємстві. Їх розробляють для працівників усіх посад, передбачених штатним розписом.

Стаття 29 КЗпП зобов’язує роботодавця проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце перед початком роботи за укладеним трудовим договором. Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами.

Щоб це зробити, обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових інструкціях (пп. а п. 4 Загальних положень розд. 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП); пп. а п. 4 Загальних положень розд. 2 Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників (ДКХПР), уміщених до Вип. 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Чи є порушенням, якщо на підприємстві не реєструють посадові інструкції

Роботодавця притягнуть до відповідальності за відсутність інструкцій. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.

Якщо під час перевірки інспектор праці виявить, що протягом періоду відсутності посадової інструкції порушувалися трудові права працівника, штрафні санкції до роботодавця застосують.

Якщо наразі посадова інструкція розроблена і працівник з нею ознайомлений, порушення немає.