Максимальна норма площі прибирання для прибиральниці

22 вересня 2020
9932
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яка максимальна норма площі прибирання однієї прибиральниці при восьмигодинному робочому дні для нарахування мінімальної заробітної плати?

Відповідь

Максимальну норму площі прибирання на одного прибиральника законодавчими нормативними актами не встановлено. При визначенні чисельності прибиральників службових приміщень користуйтесь Міжгалузевими нормами чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затвердженими наказом Мінпраці від 11.05.2004 № 105.

Мінімальний оклад, МЗП і доплата до неї: ключові аспекти для кадровика

Розрахунок кількості прибиральників проводять за формулою, яка враховує категорію приміщень, їх площу, вид підлоги, заставленість меблями та інші показники.

Якщо після проведеного розрахунку виявиться, що кількість прибиральників менша за норму, можна, приміром, встановити відповідним наказом доплату за розширення зони обслуговування за погодженням з працівниками. При цьому, майте на увазі, що така доплата буде врахована при забезпеченні розміру МЗП.

Максимальна норма площі прибирання для прибиральниці
Ольга ДОГАДІНАпровідний експерт MCFR: Кадри
ПРОБЛЕМА: Чи обов’язково в організації недержавної форми власності встановлювати доплату прибиральникам службових приміщень за використання у роботі дезінфікуючих засобів? Яким нормативним актом керуватись при визначенні кількості прибиральників службових приміщень? Як визначити періодичність прибирання приміщень?