Право на щорічну відпустку після переведення на інше місце роботи

22 жовтня 2020
2687
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Які права має працівник щодо отримання щорічної відпустки у разі переведення на інше місце роботи?

Відповідь


Якщо працівника переводять на інше підприємств, за його бажанням компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток перераховують на нове підприємство. На це скеровує частина 3 статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошової компенсації, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи (ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки). Це дає підставу стверджувати, що для такого працівника датою початку робочого року будуть день і місяць прийняття на попереднє підприємство, а робочий рік — той, за який на попередньому підприємстві працівник не використав щорічну відпустку.

Якщо працівника до нового підприємства прийнято не наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи, а приміром через два тижні, то цей період не зараховують до стажу, що дає право на щорічну відпустку.