Адаптація назви посади після затвердження Зміни № 9 до КП

3 листопада 2020
501
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи змінювати назву професії «Закрійник» на фемінітив після запровадження Зміни № 9, якщо на підприємстві за цією професією працюють жінки?

Відповідь


У Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП) професійні назви робіт наводять у чоловічому роді, виняток — назви, які застосовують лише у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка).

 ⭐️ Онлайн пошук по Класифікатору професій

Коли вносите запис про назву роботи до кадрової документації окремої працівниці, професійні назви робіт можете адаптувати для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Підстава — пункт 4 параграфа 32 Українського правопису, схваленого постановою КМУ від 22.05.2019 № 437.

Проте, не радимо поспішати втілювати цю новацію КП у кадрових документах. Спершу дочекайтеся рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови, як коректно утворювати фемінітиви в різних випадках.