Відпустка за власний рахунок за основним місцем роботи та сумісництвом

6 листопада 2020
1568
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково суміснику оформляти відпустку без збереження заробітної плати за основним місцем роботи та сумісництвом одночасно?

Відповідь


Якщо підприємство державної форми власності, сумісник обов’язково має взяти відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінсоцполітики, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Вищезазначені нормативні акти скеровують, що це стосується щорічної основної та додаткових відпусток. Утім, роботодавець не може змусити сумісника підприємства державної форми власності оформити додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, навчальну відпустку чи відпустку без збереження зарплати одночасно з відпустками за основним місцем роботи.

Крім того, дані нормативні документи не поширюються на сумісників приватних підприємств.

Таким чином, сумісник як державного, так і приватного підприємства не зобов’язаний оформляти  відпустку без збереження заробітної плати одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.