Листок непрацездатності з відміткою невиробничий травматизм за участю третіх осіб

10 листопада 2020
1601
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно повідомляти ФСС і вимагати від працівника довідку з поліції або судове рішення, якщо він надав листок непрацездатності з відміткою «невиробничий травматизм за участю третіх осіб»?

Відповідь

Як оплачувати лікарняніСКАЧАТИ пам'ятку


Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на території України визначає Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 № 270 (далі — Порядок № 270).

Частина третя Порядку № 270 регламентує Перелік обставин (далі — Перелік), за яких нещасні випадки підлягають розслідуванню.

Факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку встановлює та засвідчує лікувально-профілактичний заклад (ч. 4 Порядку № 270).

Отже, якщо з працівником стався нещасний випадок під час обставин, визначених Переліком, він підлягає розслідуванню.

⭐️ Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Рішення щодо розслідування нещасного випадку приймає керівник організації на підставі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або довідки лікувально-профілактичного закладу (ч. 11 Порядку № 270).

За результатами розслідування нещасного випадку складається акт за формою НТ (невиробничий травматизм), який затверджується керівником органу (організації), що проводив розслідування (ч. 12 Порядку № 270).

❓ Як вплинути на працівника, який не хоче звертатися до медзакладу для виправлення помилок у лікарняному

Обов’язкова наявність акту розслідування нещасного випадку при призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з травмою, не пов’язаною з виконанням трудових обов’язків, чинним законодавством не передбачена, але все ж таки варто провести таке розслідування і скласти акт за формою НТ. Оскільки Фонд соціального страхування (Фонд) має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду. Акт за формою НТ стане підтвердженням того, що травма має саме невиробничий характер і оплата матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду є правомірною.

Тобто, повідомляти Фонд чи вимагати якісь додаткові документи з поліції або судові рішення законодавством не передбачено.За детальнішими роз’ясненнями щодо проведення розслідувань нещасних випадків невиробничого характеру, зверніться до спеціалістів служби охорони праці. Розв'язання таких питань належить саме до їхньої компетенції.