Кадровик01

Обмеження тривалості відпустки в 59 календарних днів: як розуміти?

  • 5 січня 2017
  • 8876

Запитання

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів. Це сумарна кількість днів, яку може співробітник взяти за раз (59 днів), а через місяць взяти ще 20 днів (і в сумі він взяв 79 днів)? Чи це сумарна кількість днів в рік (нехай він бере по 14, 10, 20, 15 днів але не більше 59 в рік)? Або сумарна кількість днів, яку може співробітник взяти за раз (59 днів) і не більше в робочому чи календарному році?

Відповідь

Загальна тривалість щорічної основної відпустки та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів.

Проте ця норма статті 10 Закону України «Про відпустки» стосується тривалості максимальної тривалості щорічної відпустки за один робочий рік. Якщо ж працівник має невикористаних 79 днів щорічної основної відпустки за попередні робочі роки, то працівнику можна одразу оформити відпустку загальною тривалістю 79 календарних днів і виправити порушення — погасити заборгованість роботодавця перед працівником по відпустках.

Статті за темою в журналі «Кадровик01»
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон