Вплив простою на стаж для надання щорічних відпусток

20 листопада 2020
1574
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зараховувати перебування у простої до стажу для надання щорічних відпусток?

Відповідь


Зараховуйте період простою під час карантину до стажу для щорічної основної відпустки.

Час простою не з вини працівника, в т. ч. на період карантину, встановленого КМУ, оплачують із розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки розряду/окладу працівника (ч. 1 ст. 113 КЗпП).

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігали місце роботи/посаду та зарплату повністю або частково (п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Однак, виключайте періоди простою із розрахунку стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці та за роботу в шкідливих і важких умовах праці. Так скеровує стаття 9 Закону про відпустки.