Кадровик01

Догана без службового розслідування

  • 10 січня 2017
  • 2717

Запитання

На підприємстві затверджено локальний акт — Порядок проведення службових розслідувань. Згідно з цим порядком, за наявності ситуації, коли необхідно виявити обставини порушення, має бути видано наказ про проведення службового розслідування, в якому вказується його термін і склад комісії. Наразі вчинено порушення, працівники надали пояснювальні записки. Чи можна оголосити догану, не проводячи службового розслідування?

Відповідь

Порядок застосування дисциплінарних стягнень визначено статтею 149 Кодексу Законів про працю України (КЗпП), в якій не встановлено вимоги до обов’язкового проведення службового розслідування при порушенні працівником трудової дисципліни. Натомість зазначено, що до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень (ч. 1 ст. 149 КЗпП).

Отже, прийняття керівником підприємства рішення про оголошення догани працівнику на підставі його пояснювальної записки є правомірним.

Утім, оскільки на підприємстві затверджено Порядок проведення службового розслідування, то до Порядку доцільно включити норму, наприклад, «рішення про доцільність проведення службового розслідування та створення комісії для проведення службового розслідування приймає директор підприємства».

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю