Запис про призначення, переведення та звільнення в особовій картці працівника

26 березня 2021
372
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яким чином вносити записи про призначення, переведення чи звільнення з роботи в особовій картці працівника?

Відповідь

Типова форма № П-2 «Особова картка працівника» затверджена наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656. Це основний первинний документ з обліку особового складу.

Запис про призначення, переведення та звільнення в особовій картці працівника
Ірина Іванченкошеф-редактор MCFR Кадри
Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток

Мінсоцполітики у листі від 12.12.2016 №1648/0/101-16/28 надало роз’яснення, що особову картку заповнюють на усіх працівників (у тому числі на сумісників) в одному примірнику на підставі відповідних документів:

  • паспорта,
  • трудової книжки,
  • диплома,
  • військового квитка тощо.

Відповідно до п. 2.5 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок», затвердженої наказом Міністерств праці, юстиції, соціального захисту населення України № 58 від 29.07.1993 з кожним записом, що заноситься до трудової книжки, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під підпис в особовій картці П-2, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Як внести до трудової книжки пропущений запис

Відомості про прийняття, переведення або звільнення з роботи зазначають у розділі IV «Призначення і переведення» особової картки працівника на підставі відповідного наказу (розпорядження).

Якщо працівник відмовився ознайомлюватись під підпис в особовій картці про призначення, переведення або звільнення, чинним законодавством не передбачено нормативно-правового акта, що підтверджує дії працівника чи відмову у їх вчиненні, не зафіксованих у письмовій формі. Утім, відповідно до позиції Мінсоцполітики, з метою фіксації та підтвердження дій працівника посадовими особами підприємств, установ та організацій можливе складання акта в довільній формі.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡