Право сумісника на відпустку для догляду за дитиною до 3 років

23 жовтня 2021
196
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право сумісник на відпустку для догляду за дитиною до 3 років?

Відповідь

Так, має.

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Частина 1 статті 18 Закону про відпустки надає право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку матері або батьку дитини. При цьому не конкретизує форму працевлаштування працівниці чи працівника — основне місце роботи чи за сумісництвом.

Право сумісника на відпустку для догляду за дитиною до 3 років
Ірина Житковакерівник групи експертів MCFR Кадри
Консультація ураховує всі зміни і допоможе: оформити відпустку матері чи батьку; замінити відсутнього працівника; припинити та оформити відпустку знову; вивести на роботу працівника після закінчення відпустки.