Право на додаткову соціальну відпустку

10 листопада 2021
738
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Хто має право на додаткову соціальну відпустку?

Відповідь

Порядок застосування норм законодавства про працю у частині щорічного надання батькам додаткової оплачуваної відпустки визначається листом Мінекономіки від 01.07.2021 року № 4712/06/34401-07.

Як оформити відпустки

Додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається щорічно (ст. 19 Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР):

  • одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину;
  • матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері у лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. Закону про відпустки одним із видів соціальних відпусток є додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (далі — соцвідпустка на дітей). Обмеження щодо надання такого роду відпустки є вичерпними та консолідуються в тому числі, наявністю інформації щодо нереалізованого права одного з батьків на використання додаткової соціальної відпустки за період, який вона надається.

Право працівника на соцвідпустку на дітей зберігається до досягнення дитиною віку 18 років, якщо вона не набуває права повнолітньої раніше (листи Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16 та від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15).

За матеріалами Управління Держпраці у Житомирській області