Що таке стажування

13 січня 2022
331
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Що роботодавцю потрібно знати про стажування?

Відповідь

Мета стажування — набуття професійних умінь та навичок до початку самостійної роботи або задля підвищення рівня професійної компетентності (ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення»). Зазвичай, стажування передує працевлаштуванню. 

Стажування та практика: різниця суттєва

Зауважимо, що стажування може бути передбачено тільки для певних категорій осіб:

  • студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти та учні професійно-технічних навчальних закладів;
  • безробітних;
  • державних службовців відповідно до ст. 48

    Закону України «Про державну службу»

    ;
  • категорій осіб згідно з окремими законодавчими актами (наприклад, прокурор місцевої прокуратури, адвокат, нотаріус тощо).

В інших випадках прийняття роботодавцем працівника на стажування вважається незаконним.

Увільнення від стажування

Відомості про проходження стажування вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. За бажанням стажиста запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.

Стажування безробітних здійснюється за індивідуальною програмою, що затверджується роботодавцем і погоджується центром зайнятості. Для організації профнавчання безробітних центрами зайнятості укладається договір про професійне навчання безробітного у роботодавця.

Стажування студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів здійснюється шляхом укладенням договору про стажування. Разом з укладенням договору роботодавець затверджує індивідуальну програму стажування та видає наказ про проходження стажування.

Строки стажування на підприємстві

Стажування студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів не може перевищувати 6 місяців. 

Стажування безробітних не може перевищувати 3 місяців (лист Мінсоцполітики від 13.07.2016 р. № 451/021/106-16). 

Для держслужбовців може проводитися стажування з відривом від служби строком від 1 до 6 місяців на іншій посаді держслужби в іншому державному органі або за кордоном відповідно до законодавства.

Зверніть увагу! Чинним законодавством не передбачено безоплатне стажування

КЗпП не передбачає стажування при прийнятті на роботу. Натомість роботодавець може встановити випробування при прийомі на роботі, що відповідає законодавству згідно зі ст. 26 КЗпП.

За матеріалами ГО «Трудові ініціативи»