Звільнення працівника під час призупинення трудового договору

9 травня 2022
2225
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника за власним бажанням під час призупинення трудового договору

Відповідь

Відділ кадрів в умовах воєнного стану: як вберегтися від помилок

Роботодавець може оформити звільнення працівника за власним бажанням під час призупинення трудового договору.

Нагадаємо,  що протягом воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин, які встановлює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136) (п. 2 Прикінцевих положень КЗпП).

Стаття 4 Закону № 2136 скеровує:

«Через ведення бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. Виняток — працівник примусово залучений до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану або залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури».

Під час призупинення дії трудового договору працівник перебуває в трудових відносинах, але тимчасово припиняє роботу за трудовим договором, тобто не працює (ч. 1 ст. 13 Закону № 2136). Таким чином, він має право звільнитися за власним бажанням. Також роботодавець має право звільнити його за іншими підставами, передбаченими КЗпП, зокрема за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% 

журнал «Кадровик-01»

 або експертно-правову 

систему «Expertus: Кадри»

 чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!