Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Обгрунтування прийняття на роботу іноземця як документ для отримання дозволу на працевлаштування

  • 1 лютого 2017
  • 2124

Запитання

Плануємо прийняти в штат іноземця. Готуємо документи для отримання дозволу на працевлаштування. Чи потрібно оформлювати від роботодавця такий документ як «Обгрунтування прийняття на роботу іноземця»? Раніше цей документ оформлювали, а чи потрібно зараз?

Відповідь

Дозвіл роботодавцю на застосування праці іноземця або особи без громадянства видається за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які спроможні виконувати відповідний вид роботи, або є достатнє обгрунтування доцільності застосування їх праці, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (ч. 2 ст. 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VІ).

Перелік підстав, коли праця іноземця на підприємстві є доцільною і достатньо обгрунтованою, визначені пунктом 4 Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 (далі — Постанова, Порядок № 437). Наявність однієї з цих підстав відмічається у заяві роботодавця, що подається до центру зайнятості та форма якої затверджена Постановою № 437.

Пунктами 6-8 Порядку № 437 визначено також перелік документів, які має подати роботодавець центру зайнятості для отримання дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства. Подання такого документа як «Обгрунтування прийняття на роботу іноземця», Порядком № 437 не передбачено.

До речі, «Обгрунтування доцільності використання праці іноземця і можливості створення для нього відповідних умов для перебування і роботи» подавалось до центру зайнятості відповідно до Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 08.04.2009 № 322, який Постановою № 437 визнано таким, що втратив чинність.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю