Чи є необхідним колективний договір для представництва іноземної компанії?

3 лютого 2017
809
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зобов’язано представництво іноземної компанії укладати колективний договір

Відповідь

Укладання колективного договору передбачено Господарським кодексом України.

У всіх організаціях, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією організації (ч. 7 ст.65 ГКУ).

Однак норми, які передбачають відповідальність за відсутність колективного договору, законодавством не передбачені. Законом України «Про колективні договори і угоди» та Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність винних осіб за:

  • ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору;
  • за порушення і невиконання колективного договору, угоди та за ненадання інформації, необхідної для колективних переговорів і здійснення контролю.