Підстава для нарахування авансу

14 лютого 2017
805
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підставі чого потрібно нараховувати аванс за першу половину місяця?

Відповідь

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ч. 3 ст. 115 Кодексу законів про працю України).

Тому насамперед має бути оформлений табель обліку використання робочого часу працівників, а також інші документи, передбачені локальним нормативним актом організації.