Декретна відпустка і стаж для щорічної відпустки

21 лютого 2017
6164
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи входить до розрахунку стажу для щорічної основної відпустки відпустка по вагітності та пологах?

Відповідь

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки»).

Отже, період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами зараховують до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, за умови, що цей період не прийшовся на час відпустки для догляду за іншою дитиною до досягнення неї трирічного віку.