Компанія продається: що робити з декретницями

27 лютого 2017
993
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Змінюються власники підприємства (компанія продається). Що робити з працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною? Чи втратять вони право на декретну допомогу, якщо звільняться за власним бажанням? Як перевести їх в нову компанію?

Відповідь

У разі зміни власника організації, а також у разі її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудових договорів працівників продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП). Отже, за працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до 3-х років, зберігаються їхні робочі місця (посади) і після зміни власника і переводити їх не потрібно.

Звільнення за власним бажанням таких працівниць можливе, однак у цьому випадку втрачається страховий стаж як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Виплата допомоги при народженні дитини не пов’язана із перебуванням жінки у трудових відносинах і продовжується. Якщо жінці встановлено допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови народження дитини до 30.06.2014) відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб» від 13.08.2014 № 335, така виплата також зберігається, крім випадку працевлаштування жінки або виходу на роботу, в т. ч. у режимі неповного робочого часу.

Також можливо запропонувати працівницям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною чи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, переведення на іншу роботу (посаду). Після отримання письмової згоди (заяви) видається відповідний наказ.

Читайте також: