Компанія продається: що робити з декретницями

948

Запитання

Змінюються власники підприємства (компанія продається). Що робити з працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною? Чи втратять вони право на декретну допомогу, якщо звільняться за власним бажанням? Як перевести їх в нову компанію?

Відповідь

У разі зміни власника організації, а також у разі її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудових договорів працівників продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП). Отже, за працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до 3-х років, зберігаються їхні робочі місця (посади) і після зміни власника і переводити їх не потрібно.

Звільнення за власним бажанням таких працівниць можливе, однак у цьому випадку втрачається страховий стаж як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Виплата допомоги при народженні дитини не пов’язана із перебуванням жінки у трудових відносинах і продовжується. Якщо жінці встановлено допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови народження дитини до 30.06.2014) відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб» від 13.08.2014 № 335, така виплата також зберігається, крім випадку працевлаштування жінки або виходу на роботу, в т. ч. у режимі неповного робочого часу.

Також можливо запропонувати працівницям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною чи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, переведення на іншу роботу (посаду). Після отримання письмової згоди (заяви) видається відповідний наказ.

Читайте також:

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення