Кадровик01

Компанія продається: що робити з декретницями

  • 27 лютого 2017
  • 955

Запитання

Змінюються власники підприємства (компанія продається). Що робити з працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною? Чи втратять вони право на декретну допомогу, якщо звільняться за власним бажанням? Як перевести їх в нову компанію?

Відповідь

У разі зміни власника організації, а також у разі її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудових договорів працівників продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП). Отже, за працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до 3-х років, зберігаються їхні робочі місця (посади) і після зміни власника і переводити їх не потрібно.

Звільнення за власним бажанням таких працівниць можливе, однак у цьому випадку втрачається страховий стаж як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Виплата допомоги при народженні дитини не пов’язана із перебуванням жінки у трудових відносинах і продовжується. Якщо жінці встановлено допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови народження дитини до 30.06.2014) відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб» від 13.08.2014 № 335, така виплата також зберігається, крім випадку працевлаштування жінки або виходу на роботу, в т. ч. у режимі неповного робочого часу.

Також можливо запропонувати працівницям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною чи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, переведення на іншу роботу (посаду). Після отримання письмової згоди (заяви) видається відповідний наказ.

Читайте також:

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон