Прийняття інваліда, непридатного до регулярної праці за висновком МСЕК

1 березня 2017
838
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна прийняти диспетчером на основне місце роботи інваліда 2 групи з 8-ми годинним робочим днем, якщо в довідці МСЕК вказано «Непридатний до регулярної праці»?

Відповідь

Якщо в рекомендаціях МСЕК зазначено, що інвалід не придатний до регулярної праці, роботодавець зобов’язаний установити йому неповний робочий час на його прохання (ст. 172 КЗпП). Тому прийняти такого працівника на роботу з нормальною тривалістю робочого часу (40 годин на тиждень — 8 годин на день) не можна.

Неповний робочий час працівнику з інвалідністю може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня або шляхом одночасного зменшення і кількості годин роботи упродовж дня, і кількості робочих днів упродовж тижня.

Читайте також: