Яка кількість працевлаштованих інвалідів для підприємства із 230-ма працівниками?

1 березня 2017
1536
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві працюють 230 працівників. Скільки інвалідів має бути працевлаштовано для виконання нормативу? Чи можна приймати інвалідів на 0,25 ставки?

Відповідь

Щоб правильно розрахувати нормативну середньооблікову кількість штатних працівників, які мають інвалідність за рік, слід визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за місяць, квартал, рік, яка розраховується на підставі щоденних даних про облікову кількість штатних працівників (п. 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286).

Працівники, яким установлено інвалідність, можуть працювати у режимі неповного робочого часу. У цьому випадку при складанні Форми № 10-ПІ їх враховують як цілі одиниці незалежно від тривалості відпрацьованого часу. Робота в режимі неповного робочого часу не веде до зменшення облікової та середньооблікової кількості штатних працівників, тому на кількість інвалідів, які мають бути працевлаштовані згідно з установленими нормативами це не впливає.