Заява про прийняття на роботу надіслана рекомендованим листом: дії роботодавця

3 березня 2017
613
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Особа надіслала заяву про прийом на роботу рекомендованим листом. В який строк і яким чином потрібно надати відповідь ?

Відповідь

Насамперед зауважимо, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (ч. 2 ст. 24 КЗпП).

Заява про прийняття на роботу, надіслана поштою, без наявності інших документів, передбачених законодавством, не може бути підставою для укладання трудового договору.

Тому працівнику, що бажає повторно працевлаштуватись на вакантну посаду, рекомендуємо надіслати поштою письмову відповідь, в якій, посилаючись на частину 2 статті 24 КЗпП запропонувати особисто звернутись у кадрову службу з документами, необхідними для працевлаштування. Причому, надана письмова відповідь не є підставою для відмови у працевлаштуванні іншій особі, яка може раніше звернутись до кадрової служби з усіма необхідними документами (в т. ч. і на умовах внутрішнього (зовнішнього) сумісництва або неповного робочого часу).