Кадровик01

Відпустка новоприйнятому працівнику — учаснику бойових дій

  • 6 березня 2017
  • 1020

Запитання

У листопаді прийнято працівника з посвідченням учасника АТО. У грудні він надав до відділу кадрів направлення на психологічну реабілітацію. Чи вправі ми надати додаткову оплачувану відпустку 14 календарних днів, якщо працівник відпрацював лише місяць?

Відповідь

Якщо працівник надав посвідчення учасника бойових дій, він має право на додаткову відпустку окремим категоріям ветеранів війни із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік (ст. 16-2 Закону України «Про відпустки»). Така відпустка не належить до щорічних, надається за календарний рік і не пов’язана із тривалістю роботи на підприємстві.

Проте, враховуючи, що працівник працевлаштувався на підприємство 4 листопада і до цього часу міг працювати на іншому місці роботи та скористатися відпусткою, слід запросити довідку з попереднього місця (місць) роботи у поточному році, чи не надавалася зазначена відпустка йому протягом цього року. У випадку негативної відповіді, така відпустка працівнику надається. 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон