Неповний робочий тиждень з понеділка по четвер: як оплатити роботу в п’ятницю

10 березня 2017
1088
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємство перейшло на неповний робочий тиждень — працюють з понеділка по четвер. Через виробничу потребу кількох працівників залучено до роботи у п’ятницю, про що видано наказ директора. Як оплатити таку роботу?

Відповідь

Попри те, що працівники працювали у п’ятницю — день, коли за їх графіком робота не провадиться, вони залучалися до роботи у межах нормальної тривалості робочого часу — 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Тому робота у цей день оплачується у розмірі одинарної годинної або денної ставки.

Також принагідно зауважити, що зміна режиму роботи працівників є зміною істотних умов праці і допускається із дотриманням вимог частини 3 статті 32 КЗпП — попередженням працівників про зміни не пізніше ніж за два місяці.