Кадровик01

Прийняття іноземця, який має диплом про вищу освіту від ВНЗ із першої сотні світового рейтингу

  • 22 березня 2017
  • 238

Запитання

Який нині порядок працевлаштування іноземця, який має диплом про вищу освіту одного з навчальних закладів, віднесених до першої сотні в одному зі світових рейтингів?

Відповідь

Підприємства мають право на застосування праці іноземців на території України на підставі дозволу, що видається центром зайнятості (далі — ЦЗ) на строк до 1 року, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана ВРУ (ч. 1 ст. 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VІ; далі — Закон про зайнятість).

Причому дозвіл роботодавцю на застосування праці іноземця видається за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які спроможні виконувати відповідний вид роботи, або є достатнє обгрунтування доцільності застосування їх праці (ч. 2 ст. 42 Закону про зайнятість).

Випадки, коли застосування праці іноземця на підприємстві є доцільним та достатньо обгрунтованим, визначені пунктом 4 Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою КМУ від 27.05.2013 № 437 (далі — Порядок № 437). Наявність однієї з цих підстав, зокрема, наявність диплому про вищу освіту навчального закладу, віднесеного до першої сотні в одному з світових рейтингів, відмічається у заяві роботодавця, що подається до центру зайнятості та форма якої затверджена Постановою № 437.

До таких світових рейтингів належать:

  • Таймс Хайер Едьюкейшн (Times Higher Education) за відповідною категорією професії;
  • Академік Ренкінг ов Волд Юніверситіз, підготовлений Центром університетів світового класу при Шанхайському університеті Цзяо Тун (Academic Ranking of World Universities by the Center for World-Class Universities at Shanghai Jiao Tong University);
  •  КьюЕс Волд Юніверситі Ренкінгз бай Фекелті (QS World University Rankings by Faculty);
  • Вебометрікс Ренкінг ов Волд Юніверситіз (Webometrics Ranking of World Universities).

Покроковий алгоритм працевлаштування іноземця є в системі Експертус:Кадри  — Приймаємо на роботу іноземця: крок за кроком

До речі, частиною 6 статті 42 Закону про зайнятість визначено перелік іноземців, працевлаштування яких здійснюється без передбаченого статтею 42 дозволу на працевлаштування.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю