Кадровик01

Лікарняний по вагітності та пологах після відпустки до трьох років: як буде оплачуватися?

  • 29 березня 2017
  • 2312

Запитання

Працівниця перебувала у відпустці до 3 років, її термін закінчився. Працівниця вийшла на роботу і за 3 місяці знову пішла у декрет — у відпустку по вагітності та пологах. Як буде оплачуватися цей лікарняний по вагітності та пологах – з мінімальної зарплати чи по-іншому?

Відповідь

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу. Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Окрім того, для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців допомога по вагітності та пологах призначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку (пп. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Натомість період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку не включається до страхового стажу.

Тому відпустка до 3 років повністю зараховується до страхового стажу, а отже і лікарняний по вагітності та пологах, виданий після відпустки до 3 років, не підпадає під обмеження в оплаті. Лікарняний буде оплачуватися із середнього заробітку, а не із розрахунку МЗП.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю