Кадровик01

Коли доцільно скорочувати строк випробування

  • 31 березня 2017
  • 1994

Запитання

При прийнятті на роботу працівнику встановлено випробування строком три місяці. Через два місяці стало зрозуміло, що керівництво задоволене рівнем кваліфікації працівника. Чи потрібно видавати наказ про скорочення строку випробування?

Відповідь

Якщо при укладенні трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення випробування, ця умова має бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (ч. 1 ст. 26 КЗпП).

КЗпП установлює лише граничні строки випробування. Тож, власник або уповноважений орган (далі — роботодавець) може зменшити тривалість випробування. Однак, це не завжди відповідатиме інтересам роботодавця.

КЗпП не передбачає скорочення строку випробування. Але це не означає, що такої можливості немає, особливо у випадках, коли успішне проходження випробування пов’язане з наданням працівнику додаткових гарантій.

Приклад

Колективний договір може передбачати, що після закінчення випробування працівники направляються на курси підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця, працівникам шиють уніформу тощо.

Оскільки строк випробування визначено наказом роботодавця, то і скоротити його можна винятково шляхом видання розпорядчого документа. Підставою для видання наказу про скорочення строку випробування слугуватиме доповідна записка безпосереднього керівника працівника, в якій аргументовано доцільність скорочення строку.

Рішення про скорочення строку випробування має бути виваженим. Адже цей крок позбавляє роботодавця можливості звільнити працівника у зв’язку із незадовільним результатом випробування, якщо незабаром з’ясується, що для виконання окремих видів робіт рівень кваліфікації працівника є недостатнім.

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Expertus: Кадри»

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон