Скасування неповного робочого часу під час відпустки для догляду: чи попереджати «декретниць»

3 квітня 2017
920
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві, де було запроваджено неповний робочий час, знову встановлюють повний робочий тиждень. Є кілька працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною. Найближчий термін закінчення відпустки — через 6 місяців. Чи потрібно зараз повідомляти «декретниць» про встановлення повного робочого часу і чи потрібно отримувати від них згоду?

Відповідь

Установлення або скасування неповного робочого часу є зміною істотних умов праці і допускається у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та з повідомленням працівників не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п 6 ст. 36 КЗпП.

Отже, працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною, слід поінформувати письмово не пізніше, ніж за 2 місяці до закінчення цих відпусток. Враховуючи право жінки достроково перервати цю відпустку, можна порадити ознайомити працівниць із змінами зараз та отримати письмову згоду/незгоду, щоб мати можливість спланувати організаційну роботу з персоналом.