Додаткова відпустка батьку двох дітей до 15 років, якщо мати — підприємець

5 квітня 2017
687
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи надається додаткова оплачувана соціальна відпустка батькові, який має двох дітей віком до 15-ти років. Мати дітей не працює, але має підприємництво. Якщо так, то які документи потрібні для надання додаткової відпустки?

Відповідь

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП, ст. 19 Закону України «Про відпустки»).

У вказаному випадку право на зазначену відпустку має лише жінка, яка працює і має двох дітей віком до 15-ти років. Можливість передати своє право батькові дітей законодавством не передбачена.