text
Кадровик01

Неповний місяць роботи і страховий стаж для оплати лікарняних

  • 13 квітня 2017
  • 793

Запитання

Згідно із записом у трудовій книжці працівника прийнято на роботу 15.01.2015, а в довідці ОК-5, виданій за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за січень 2015 року вказано 31 день. Чи може зараховуватися до страхового стажу для оплати лікарняних повний місяць, якщо, з огляду на дату прийняття, фактично відпрацьовано лише його половину — 15 днів?

Відповідь

Так, може. Якщо працівник протягом місяця відпрацював лише 15 днів, але єдиний соціальний внесок сплачено на рівні мінімального, до страхового стажу для оплати листків непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зараховують повний місяць. Пояснимо, чому.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105–XIV; далі — Закон № 1105).

Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464–VI; далі — Закон про ЄСВ).

Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Страховий стаж обчислюють у місяцях. Неповний місяць роботи зараховують до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша за мінімальний страховий внесок.

Віталій Пузько,
заступник начальника юридичного відділу
Виконавчої дирекції Київського міського відділу
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон