Повторне прийняття за строковим договором: чи повідомляти щоразу ДФС?

14 квітня 2017
2543
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівники працюють за строковими трудовими договорами. По закінченні строку одного договору працівника звільняють. Наступного дня працівник пише заяву про прийняття на роботу, роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за строковим трудовим договором, вносить запис до трудової книжки. Чи потрібно щоразу повідомляти ДФС про таких працівників? Юристи кажуть, що ні, адже цю «місію» роботодавець виконав при першому прийнятті…

Відповідь

Із запитання очевидно, що роботодавець припустився порушень.

Прийняття працівника за строковим трудовим договором можливо, якщо робота за своїм характером є такою, що не виконується постійно (ст. 23 КЗпП).

Трудові договори, які переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. 2 ст. 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк (ч. 2 ст. 39-1 КЗпП).

Оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 3 ст. 24 КЗпП), то повідомляти про прийняття працівників як за безстроковим трудовим договором, так і за строковим — потрібно.