Кадровик01

Особа без реєстрації на посаді, що передбачає матеріальну відповідальність: чи правомірно?

  • 20 квітня 2017
  • 2601

Запитання

Чи можна прийняти особу без реєстрації на посаду, яка передбачає укладання договору про повну матеріальну відповідальність?

Відповідь

Так, але є специфіка.

Роботодавець може укласти письмові договори про повну матеріальну відповідальність з працівниками (що досягли 18-річного віку), які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік відповідних посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджують у порядку, який визначає КМУ (ст. 135–1 КЗпП).

Нині діє Типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, затверджений постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/2, де передбачено зазначення адреси проживання працівника.

Оскільки офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції відбуваються за адресою зареєстрованого місця проживання (ч. 10 ст. 6 Закону № 1382), у договорі про повну матеріальну відповідальність доцільно вказати саме цю адресу. Утім, зазначення в договорі місця проживання працівника, яке не збігається з місцем реєстрації, також не порушуватиме законодавство.

Ольга Догадіна,
редактор-експерт MCFR: Кадри 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон