Кадровик01

Чи розробляти посадову інструкцію у разі укладення письмового трудового договору

  • 28 квітня 2017
  • 830

Запитання

Із працівником укладають письмовий трудовий договір, в якому визначено права, обов’язки, відповідальність за посадою. Чи розробляти посадову інструкцію на цю посаду?

Відповідь

Так, посадову (робочу) інструкцію розробляють на кожну посаду, передбачену штатним розписом. Чому так?

До початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права і обов’язки та поінформувати під розписку про умови праці (п. 1 ч. 1 ст. 29 КЗпП). Роботодавець може дотримати цієї норми, включивши відповідні пункти до письмового трудового договору.

Однак, Загальні положення Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336; далі — Випуск 1 ДКХП) містять імперативну норму щодо наявності посадових інструкцій.

Так, посадові інструкції складають для працівників усіх посад, що зазначені в штатному розписі. Виняток можуть становити окремі керівники, правове положення яких визначено в статуті (положенні) підприємства або положенні про підрозділ, де зазначено основні завдання, обов’язки, права, відповідальність за виконання покладених функцій (п. 6 Загальних положень Випуску 1 ДКХП).

Конкретний перелік робочих обов’язків визначають у робочих інструкціях робітників, які має погодити профспілковий комітет або інший уповноважений робочий орган трудового колективу (п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників Випуску 1 ДКХП).

Посадова (робоча) інструкція містить розділи «Повинен знати» та «Кваліфікаційні вимоги», які не включають до письмового трудового договору. Ці розділи роботодавець використовує при підборі персоналу на посаду.

Отже, незважаючи на практику укладання письмових договорів, для кожної посади, передбаченої штатним розписом, має бути й посадова (робоча) інструкція.

Ольга Догадіна,
редактор-експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон