Працівник виходить 8 травня: чи має він відпрацьовувати в суботу разом з усіма

4 травня 2017
3157
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник планує виходити 08.05.2017 (що є вихідним днем, бо відпрацьовуємо в суботу 13.05.2017 згідно з наказом). Які дії фахівця з персоналу? Чи має цей працівник працювати в суботу 13.05.2017?

Відповідь

Якщо на підприємстві у зв’язку з перенесенням робочих днів 8 травня — вихідний, то самовільний вихід працівника на роботу означатиме, що:

  • він не виконує накази директора всупереч статті 139 КЗпП;
  • він все одно має працювати 13 травня, інакше — прогул.

Якщо працівник вийде на роботу 8 травня з дозволу директора, то:

  • директор порушить статтю 71 КЗпП, згідно з якою до роботи у вихідні залучають у виняткових випадках;
  • директор має оплатити години роботи  у подвійному розмірі або надати інший день відпочинку (наприклад, 13 травня J).

Докладніше — Перенесення робочих днів у 2017 році