Залучення до роботи у вихідний день при неповному робочому тижні

15 травня 2017
228
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємство працює неповний робочий тиждень з понеділка по четвер. Для термінових робіт окремих працівників залучають до роботи в п’ятницю. Як оформляти залучення працівника до роботи у неробочий день згідно з графіком роботи?

Відповідь

Законодавство про працю взагалі не визначає порядку залучення до роботи працівника у день, в який він не працює згідно з графіком роботи. Немає підстав говорити і про зміну істотних умов праці, що допускають у зв’язку зі зміною в організації виробництва і праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). До того ж, імовірно, що після збігу двомісячного строку попередження про зміну графіка потреба у виконанні роботи відпаде.

Хоча для працівника, який працює неповний робочий тиждень, п’ятниця не є ані вихідним, ані неробочим днем, радимо дотримувати законодавчо встановленої процедури залучення до роботи у вихідний. Процедуру визначено статтею 71 КЗпП.

Що стосується оплати за роботу в «неробочу» п’ятницю, зазначимо таке.

Роботу з неповним робочим днем понад передбачений трудовим договором час, але в межах установленої законодавством тривалості повного робочого дня, не вважають надурочною. Її оплачують в одинарному розмірі (ч. 2 п. 16 постанови «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13). На нашу думку, й залучення до роботи в п’ятницю працівника, якому встановлено неповний робочий тиждень, також слід оплачувати в одинарному розмірі, оскільки робота виконується в межах установленої нормальної тривалості робочого тижня (40 год.).

Альтернатива: розгляньте варіант встановлення повного робочого часу на підставі статті 56 КЗпП.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR:Кадри