Чи повідомляти працівників про відпустки, якщо за два тижні до відпустки їх ознайомлено з наказом?

16 травня 2017
554
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Наказ про надання щорічної відпуски видається на підприємстві за два тижні до відпустки, а також за два тижні ознайомлюють із цим наказом працівника. Чи потрібно додатково видавати повідомлення про відпустку працівнику згідно з графіком відпусток?

Відповідь

Конкретний період надання щорічних відпусток у встановлених графіком межах узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки»). Затвердженої (унормованої) форми повідомлення про початок відпустки немає, тому радимо скористатися зразком, розробленим експертами журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри» — Повідомлення працівнику про дату початку відпустки.

Отже, якщо накази про надання відпусток видаються не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки й у цей же строк працівники ознайомлюються з ними, можна вважати, що роботодавець виконав законодавчу вимогу щодо своєчасного повідомлення про початок відпустки. Окремо оформлювати повідомлення у такому випадку не потрібно.